WITAMY!

FAQ

Elementy drewniane mebli Moromou pokrywane sa specjalną mieszanką naturalnych olejowoskow firmy Osmo, które zabezpieczają powierzchnię drewna, podkreślając naturalny rysunek słojów i są całkowicie bezpieczne dla ludzi.
Drewno pokrywane jest olejowoskiem dwukrotnie. Pierwszą warstwę stanowi olejowosk we właściwym dla danego mebla wybarwieniu. Po wyschnięciu pierwszej warstwy olejowosku, drewno pokrywane jest drugą warstwą olejowosku w kolorze bezbarwnym.
Aby powłoka olejowa skutecznie chroniła powierzchnię mebla, zalecane jest systematyczna pielęgnacja i pokrywanie elementów drewnianych specjalistycznymi preparatami do pielęgnacji drewna. Ze względu na fakt iż wszystkie meble wykańczane są olejowoskami firmy OSMO do pielęgnacji zalecamy bezbarwny środek do czyszczenia i pielęgnacji drewna Wachspflege Osmo 3029.
W pierwszym roku użytkowania mebli zaleca się impregnowanie drewna 1-2 razy w roku, przy czym częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych powinna zależeć od stopnia użytkowania mebla. W kolejnych latach zaleca się konserwację raz w roku. 
Przed konserwacją mebla należy pamiętać, aby usunąć z powierzchni mebla kurz i inne zabrudzenia. Najlepiej użyć do tego wilgotnej ściereczki. Preparat do pielęgnacji nakładamy na powierzchnię mebla za pomocą czystej, suchej, miękkiej ściereczki wykonując okrężne ruchy aż do wchłonięcia preparatu w drewno. Meble przeznaczone są do pomieszczeń o wilgotności względnej powietrza w zakresie od 25% do 65% i temperaturą od 16 do 26 stopni Celsjusza. Względna wilgotność poza tym zakresem, przy normalnej temperaturze pokojowej, może mieć negatywny wpływ na meble i może spowodować wypaczenia części drewnianych. Dobrym rozwiązaniem są w tym wypadku nawilżacze powietrza, które pozwolą utrzymać w pomieszczeniu odpowiednią wilgotność. Nie wszyscy wiedzą, że odpowiednia wilgotność powietrza może poprawić komfort życia także domowników. Meble drewniane powinny być ustawione w co najmniej metrowej odległości od źródeł ciepła (kaloryfery, piece itp.).
Czyszczenie powierzchni odbywać się powinno za pomocą miękkiej, suchej ściereczki. Mocne zabrudzenia powierzchni usuwać można miękką ściereczką na mokro. Odradzamy stosowanie mocnych środków czyszczących, mogących w sposób nieodwracalny uszkodzić powierzchnię lub odbarwić drewno.
W przypadku trudnych zabrudzeń możliwe jest użycie niewielkiej ilości bezbarwnego mydła lub płynu do mycia naczyń. Ważne jest jednak, aby pamiętać o wytarciu mebla do sucha po czyszczeniu.